כותרת

לוכד חלומות – יותר מעוד סתם פריט עיצובי

 
תעלומות ותפיסות שגויות רבות מקיפות את הפריט הקסום הזה שנקרא "לוכד חלומות",  דבר אחד בטוח- יש בהם הרבה יותר מעוד פריט יפה שתולים על הקיר. לוכדי החלומות הפכו טרנד חם בעולם הבוהו שיק יחד עם אחותו המקראמה ואנחנו מאמצות את הטרנד הזה בשתי ידיים.
אז הנה כל מה שרציתם לדעת על לוכדי חלומות והמטרה האמיתית שלהם:
רשת החיים מחברת את כולנו וכולם מושפעים במידה כזו או אחרת משני דברים - האנרגיות המקיפות אותנו ואורך הגל של האנשים שאנו פוגשים. בכל אורך גל (שהוא שילוב של התניות, אמונות, ערכים וכדומה) אנשים שונים יימשכו אליך, חלקם אנשים שיכולים להעביר לך אנרגיות שלילות וחלקם כאלה שיכולים להרים אותך. חלק מהאנשים רגישים יותר לכל מיני צורות מחשבה, בדיוק כמו שיש אנשים שמסתגלים יותר ל"שליליות"  מאחרים. בדרך כלל, אותם אנשים הופכים להיות פגיעים יותר בלילה וזה גורם להם לחלום חלומות לא נעימים ולהרגשת אי נוחות לאורך הלילה. עבור אותם אנשים, יש "תרופה" מושלמת שבאמת עוזרת להיפטר מהשלב הפגיע והתרופה איננה אלא לוכד החלומות!
שבט האוג'יבה מאמין שהלילה מלא בחלומות טובים ורעים כאחד. כאשר תלוי לוכד חלומות מעל המקום בו אתה ישן  הוא תופס את החלומות כשהם נסחפים לידו. החלומות הטובים עוברים דרך הפתח במרכז חישוק הלוכד ואילו החלומות הרעים, נקלעים בסבך החוטים ונחרבים באור ראשון של שמש הבוקר. יש כמה גרסאות לאגדת לוכד החלומות, יש האומרים שהחלומות הטובים והרעים נלכדים ברשת וחלקם אומרים שהחלומות הטובים מחליקים במורד הנוצה לאלו שישנים למטה במקום לעבור דרך חישוק לוכד החלומות. אף על פי ששבט האוג'יבה ידועים כאנשים הראשונים שהשתמשו בלוכדי החלומות, שבטים רבים ועמים ילידים אימצו את לוכדי החלומות לתרבותם. למרות שישנם אגדות שונות על לוכדי החלומות ולכל אחד מהם גם עיצוב  שונה זה מזה, המשמעות והסמליות הבסיסית היא אוניברסלית והיא נעה על פני תרבויות וחסמי שפה, הרי כולם חולמים..
האינדיאנים קיבלו השראה לטכניקה של קשירת לוכדי החלומות מרשת קורי העכביש הנערץ עליהם. לוכדי החלומות המסורתיים והאותנטיים ביותר מיוצרים מערבה שנלקטה בסמוך לכל מקור מים שנוצר באופן טבעי ובליל ירח מלא, כאשר עונת האביב היא התקופה האידיאלית לכך. הערבה מכופפת לחישוק ומשמשת ליצירת רשת. לוכד חלומות אמיתי מגיע תמיד עם שלוש עשרה נקודות המסומנים ע"י חרוזים. הסיבה? ובכן, זה נעשה לציון 13 ירחים בלוח השנה ההודי.  את לוכד החלומות מחברים וקושרים רק בשעות הלילה מכיוון שתהליכי טקסים ותפילות מבוצעים בזמן הקשירה. התפילה המתבצעת תוך קשירת לוכד החלומות היא עוצמתית והיא צריכה להתבצע רק על ידי האנשים עם ידע ומיומנויות נאותים.
הצבת לוכד חלומות
לוכד חלומות נתלה או מונח בראשו של האדם הישן ועל פי האמונה המסורתית השימוש בלוכד החלומות הוא לתפוס את כל המחשבות, האנרגיות והחלומות השליליים והוא מאפשר רק לאנרגיות ומחשבות חיוביות לזרום פנימה. בבוקר, אור השמש מבטל את כל האנרגיות השליליות שנלכדו בלוכד החלומות.
בימינו לוכדי חלומות אינם משמשים רק להחרבת החלומות והכוחות השליליים, אלא משמשים גם למטרת קישוט החדר בסגנון בוהו, בדיוק כפי שאנו אוהבות. לוכד חלומות מעוצב ומפואר יכול להוסיף תחושה נהדרת של תחכום ויופי לחדרכם ובו בזמן, זה לסביבה חיובית בחדר השינה.
ואם חשקה נפשכם בפרוייקט DIY כיפי, בדיוק כמו שאנחנו אוהבות, הנה סרטון הדרכה של "הוגה TLV " המקסימות המלמדות איך להכין לוכד חלומות בוהו שיק משל עצמכם
(למיטבי הלכת- הן גם מארחות אצלן לסדנא להכנת לוכדי חלומות )
את החומרים ניתן להשיג ברוב חנויות היצירה והמקס סטוקים למיניהם
לשלל לוכדי חלומות קסומים ולרכישה בטוחה באתר לחצו כאן > 
x

#{title}

#{text}

#{price}